-5.2 C
Скопје
23:43 - 25 јануари, 2022

Ознака : дин стоквел

Слајдер Сцена Филм и ТВ

ТАЖНА ВЕСТ: Почина легендарниот актер Дин Стоквел

И. Т.
Актерот Дин Стоквел почина на 85-годишна возраст, пренесуваат странските медиуми. Ѕвездата на „Quantum Leap“ кој беше најпознат по улогата на адмиралот Ал Калавичи заедно со...