7.8 C
Скопје
6 декември, 2021

ТАЖНА ВЕСТ: Почина легендарниот актер Дин Стоквел

Актерот Дин Стоквел почина на 85-годишна возраст, пренесуваат странските медиуми.

Ѕвездата на „Quantum Leap“ кој беше најпознат по улогата на адмиралот Ал Калавичи заедно со Скот Бакула во американската научно-фантастична серија, починал во неделата наутро (7 ноември) од природна смрт.

Претставник на актерот за „ТМЗ“ изјавил дека Дин Стоквел починал „мирно“ во својот дом.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Riot Style®️ (@riotstyle)

Холивудската кариера на Стоквел траеше седум децении, а неговата работа на „Quantum Leap“ – во која тој се појави во сите 97 епизоди помеѓу 1989 и 1993 година – му ја донесе наградата Златен глобус во 1990 година. Ликот кој го толкуваше Стоквел де факто беше контраст со физичарот на Бакула, д-р Сем Бекет.

Стоквел се повлече од актерството во 2015 година и почна да се занимава со уметност под неговото целосно име Роберт Дин Стоквел.

*Преземено од Слободен Печат

Слични објави

(ФОТО) ЛОКУМЧЕ: Моника Белучи блеска од насловната страница на „Sunday Times Style“

Еспресо

ПИЈАН ЧОВЕК МУ ИЗВАДИЛ ПИШТОЛ НА ХАРИС ЏИНОВИЌ: Инцидент кој го обележал животот на пејачот

Еспресо

НАЈГОЛЕМИТЕ ЛАЖГОВЦИ ВО ХОРОСКОПОТ: Бели лаги или сериозен проблем со кажување на вистината?

М.Р.

(РЕЦЕПТ) ОМИЛЕНОТО ЈАДЕЊЕ НА ВОЛТ ДИЗНИ: Семеен рецепт за чили кој потекнува од 1958 година

Еспресо

(ФОТО) ТРЕТО ПА МАШКО: Актерот Кирил Трајковски – Максим по третпат стана татко

М.Р.

(РЕЦЕПТ) ГОТВИМЕ СО ТЕА: Магичен солен ролат во форма на елка

И. Т.
Се вчитува....