23.8 C
Скопје
08:41 - 24 јуни, 2024

Ознака : димитар ковачевски

ЕспресоСлајдер

Мазут и јаглен од Грција и голема инвестиција договорил Ковачевски со Мицотакис

jasmina.kantardzieva
Премиерот Димитар Ковачевски по средбата во Атина со неговиот грчки колега Киријакос Мицотакис изјави дека е постигнат договор со Грција за непречено снабдувањето со лигнит...