16.8 C
Скопје
15:43 - 27 февруари, 2024

Ознака : дибала

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Каков „пламен“ го бодри Дибала од трибините на „Олимпико“

Еспресо
Таа има дваесет и шест години, партнерка е на Пауло Дибала 4 години. Таа е внука на Габриела Сабатини, легендарната аргентинска тенисерка и е најпозната...
ЛокумчеСветСлајдерСцена

(Фото) Фудбалската ѕвезда Дибала си ја донесе во Рим и својата убавица: Која е заносната Оријана Сабатини?

Еспресо
Заедно со аргентнинската фудбалска ѕвезда Пауло Дибала во Рим ќе пристигне и неговата девојка Оријана Сабатини. Додека ги чека лекарските прегледи и потписот, партнерката на...