17.8 C
Скопје
13:38 - 27 февруари, 2024

Ознака : даал

Дестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

ВО МАКЕДОНИЈА, КАКО ВО ИНДИЈА: Националното јадење, „Даал“ за целодневна енергија

Еспресо
Ова вкусно и високо хранливо национално јадење на Индија е особено популарно во јужните делови на земјата, но може да се најде и во Непал,...