36.8 C
Скопје
17:03 - 18 јуни, 2024

Ознака : чуда на природата

ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

(ВИДЕО)УБИСТВЕНИ КЛИМАТСКИ ПРОМЕНИ: 5 чуда на природата кои се загрозени

Еспресо
Човечката раса е одговорна за климатските промени и глобалното затоплување, а тие неповратно влијаат на многу природни чуда. Се проценува дека 7 отсто се во...