19.8 C
Скопје
02:31 - 18 јуни, 2024

Ознака : чернобилски дневници

Филм и ТВ

Актерот од „Чернобилски дневници“ пронајден мртов во својот дом

Слободен печат
Актерот Димитри Диатченко починал минатата недела на 52-годишна возраст во својот дом во Флорида. Причината за смртта сè уште не е позната. Неговиот брат рекол...