10.8 C
Скопје
19:44 - 20 април, 2024

Ознака : бродови

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Тајван: Два американски воени брода го преминаа теснецот

Еспресо
Два американски воени брода поминаа низ Тајванскиот теснец, oва е прв пат да се случи од почетокот на воените маневри што Кина ги спроведе во...