16.8 C
Скопје
14:59 - 27 февруари, 2024

Ознака : били еилиш

СветСцена

Го надмина Мајкл Џексон: Тејлор Свифт е прогласена за изведувач на деценијата! (ФОТО)

Igor
На доделувањето на Американските музички награди на свеченоста во Лос Анџелес, триумфираше Тејлор Свифт (29), освојувајќи шест награди. Свифт ја освои главната награда за изведувач...