3.8 C
Скопје
02:57 - 4 март, 2024

Ознака : астразенека

ЗдравјеИстражувањаСлајдер

Комбинирање на вакцините: Вакцинирањето со „Фајзер“ по „АстраЗенека“ е безбедно и ефикасно

Еспресо
Шпанското истражување за комбинирање на вакцините против ковид-19 утврди дека вакцинацијата со вакцината „Фајзер“ кај луѓето кои ја примиле првата доза на вакцината „АстраЗенека“ е...