10.8 C
Скопје
02:56 - 28 февруари, 2024

Ознака : аргентински кебап

Дестинации и Дегустации

Се мислите што да зготвите за ручек? Наша препорака – аргентински ќебапчиња

Еспресо
Состојки: 350 грама мелено јунешко месо 300 грама компир 2 јајца сол црн бибер малку сода-бикарбона 1 главица кромид 5 чешниња лук 1 лажица црвен...