1.8 C
Скопје
03:43 - 21 февруари, 2024

Ознака : англиски град

ЛајфстајлСцена

Џон Клиз: Лондон повеќе не е англиски град

Igor
Познатиот британски комичар Џон Клиз предизвикува контроверзии со една од своите последни објави на Твитер, каде што меѓу другото, вели и дека „Лондон повеќе не...