11.8 C
Скопје
22:17 - 29 февруари, 2024

Ознака : Ангела Петрушевска

Ви ПрепорачувамеЖивотни ПриказниСлајдер

Разговор со Ангела – ПРВАК ВО СВЕТОТ: „Никогаш не сметав дека ќе бидам прва во светот“

Кате Божиновска
Светот слушна за Ангела Петрушевска – тинејџерка со вистински талент во полето на уметноста. Леопардот на 16 годишната Ангела Петрушевска е избран за најдобар во...