31.8 C
Скопје
20:05 - 22 јули, 2024

Ознака : aкни

ЗдравјеИстражувањаСлајдер

Што да променам во исхраната за да се ослободам од акните и мозолчињата?

Еспресо
Сите кои имаат проблеми со акните би требало повеќе да консумираат риба и ореви. Добро да се избегнува белото брашно, особено рафинираното, како и преработените...