11.8 C
Скопје
23:08 - 29 февруари, 2024

Ознака : ахметов

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Ахметов, најбогатиот човек на Украина ветува: „ЌЕ ГО ОБНОВАМ МАРИУПОЛ“

Еспресо
„Верувам дека нашите храбри војници ќе го бранат градот, иако сфаќам колку им е тешко“. Ринат Ахметов, најбогатиот човек во Украина и претседател на фудбалскиот...