33.8 C
Скопје
19:16 - 22 јули, 2024

Ознака : 98-годишна жена

СветСлајдерСцена

(ВИДЕО) ГО ПРЕЖИВЕАЛА ХОЛОКАУСТОТ, А ДЕНЕС Е ПОПУЛАРНА НА „ТИКТОК“: Баба Лили со помош на својот внук раскажува како ги преживеала месеците минати во Аушвиц

М.Р.
Социјалната мрежа „ТикТок“, покрај бројните видеа како млади луѓе ширум светот танцуваат, вежбаат или споделуваат забавни содржини може да послужи и за едукација и споделување...