35.8 C
Скопје
19:54 - 15 јули, 2024

Ознака : 56-годишна жена

Секојдневие

Дали 8 Март полека но сигурно ја губи смислата?

Еспресо
Идејата за тоа Меѓународниот ден на жените да се одбележува се појавил кога жените вработени во текстилната индустрија во САД организирале демонстрации на 8 март,...
Секојдневие

Италија, Турција, Франција: Каде ЛЕТУВАА познатите Македонки (ВИДЕО)

Igor
И ова лето најпознатите Македонки фаќаа тен на познатите плажи во соседството, а дел од нив го одврзаа ќесето и отпатуваа на подалечни дестинации…...