32.8 C
Скопје
19:47 - 22 јули, 2024

Ознака : 4 ноември

Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Народни верувања за 4 ноември: Бракот на овој ден е свет, а ОВА не смеете да го правите!

Еспресо
Православните 4 ноември го посветуваат на чудотворната Казанска икона на Богородица. Се верува дека бракот склучен на овој ден ќе биде долг и среќен. Девојките...