21.8 C
Скопје
08:56 - 15 јуни, 2024

Втората шанса пропадна: Она што се знае за веројатниот развод на Џенифер Лопез и Бен Афлек

Пејачката и оскаровецот за малку ќе се венчаа во 2003 година, но се разделија 3 дена пред свадбата. Во 2021 година животот повторно ги спои Џенифер и Бен, а една година подоцна се венчаа.

Американската пејачка Џенифер Лопез и актерот Бен Афлек натераа милиони фанови да веруваат во „втора шанса“ со нивната љубовна приказна. Сепак, две години по венчавката, парот предизвика сериозни гласини за раскинување. Се присетуваме на љубовната приказна на Џен и Бен и раскажуваме се што засега се знае за веројатниот развод на ѕвездите.

Од каде излегоа гласините дека Џенифер Лопез и Бен Афлек се разведуваат?

Во текот на неколку недели, ѕвездената двојка им даде на своите фанови неколку причини за загриженост. Прво, Џеј Ло се појави сама на Мет Гала 2024. Последователно, фановите на пејачката сфатија дека Афлек и Лопез не излегуваат заедно повеќе од еден месец.

Упатените во таблоидите со сигурност зборуваат за плановите на парот да се разведе, додека самите Џенифер и Бен не ги коментираат шпекулациите на интернет.

Конкретно, Пејџ сикс доби информација дека актерот оскаровец навистина жали за бракот со Џеј Ло, „се вразумил“ и сфаќа дека сè доаѓа до крајот.

„Доколку постоеше начин да се разведе врз основа на привремено лудило, тој смета дека последните две години биле само трескавичен сон“, забележал инсајдерот.

Во меѓувреме, Џенифер Лопез лајкуваше објава за нездрава врска, што ги подгреа гласините за проблеми во нејзиниот брак. А Бен Афлек неколкупати се појавуваше во јавноста без својот венчален прстен кој не го симнуваше од рака две години.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ben Affleck vibes (@ben_affleckvibes)

Џенифер Лопез и Бен Афлек живеат одвоено

Според TMZ, актерот веќе неколку недели живее одвоено од пејачката. Афлек се пресели од замокот на Беверли Хилс, вреден 60 милиони долари, што парот го купи во 2023 година. Додека Џенифер Лопез е во Њујорк каде го промовира својот нов филм „Атлас“, нејзиниот отуѓен сопруг поголемиот дел од времето го помина во Лос Анџелес, каде глумеше во продолжението на филмот „Ревизор“.

„И двајцата различно се справуваат со тоа“, забележа инсајдерот, додавајќи дека ова е прв пат ѕвездите да поминат толку време еден без друг.

Покрај тоа, Џеј Ло постојано сака внимание и потврда дека е сакана и обожавана. Во меѓувреме, на актерот не му се допаѓаат честите поплаки на неговата сопруга, па и тој станува каприциозен.

Конкретно, беше објавено дека Бен бил уморен од постојаната контрола на Џеј, како и од фактот дека таа премногу го сака вниманието на јавноста, додека Афлек претпочита приватност. Оскаровецот не бил среќен кога неговата сопруга ги искористила неговите љубовни писма за нејзиниот биографски филм.

Романтичната приказна за Џеј Ло и Бен Афлек

Светски познатата пејачка и оскаровецот се венчаа во 2022 година, откако повторно ја разгореа нивната романса во 2021 година.

Се испостави дека сценската ѕвезда и нејзиниот сакан ја прекинале врската само три дена пред свадбата во 2003 година.

„Имавме планирана голема венчавка и три дена пред неа, само се распаднавме зашто бевме под притисокот“, рече Лопез.

Афлек ги поддржа зборовите на неговата сопруга, додавајќи дека тие не можеле да се справат со огромното внимание на јавноста кон нив.

За време на нивната разделба, и Џенифер и Бен беа во брак со други луѓе. Пејачката роди две деца со Марк Ентони. Од овој брак ги има синот Макс и ќерката Ема.

Во меѓувреме, Бен Афлек долго време беше во официјална заедница со актерката Џенифер Гарнер, која му роди три наследници – ќерките Виолет и Серафина и синот Семјуел.

Како Џенифер Лопез и Бен Афлек склучија мир

Во 2021 година, пејачката се раздели од Алекс Родригез. Тогаш Афлек ја поддржа својата поранешна љубовница, а тоа подоцна прерасна во романтична врска. Една година подоцна тие официјално се венчаа.

Парот добил дозвола за брак на 16 јули 2022 година во округот Кларк, Невада, а потоа тајно се венчале во мала свадбена капела на Лас Вегас Стрип.

Љубовниците организираа прекрасна прослава за пријателите и семејството во замокот на актерот во вредност од 8,9 милиони долари.

Се уште не е официјално познато дали Џенифер Лопез и Бен Афлек ќе се разведат, бидејќи не одговараат на шпекулациите од таблоидите. Во меѓувреме пак, Џенифер Гарнер, поранешната сопруга на Бен станува се поактивна во животот на актерот – двајцата се „уловени“ на средба, а веројатно таа му ја дава сега најголемата утеха.

Слични објави

(Фото) Ова е братот на Јована Јеремиќ кој вешто го крие: Тој ѝ е најголема поддршка

еспресо

Два хороскопски знаци овој викенд ќе добијат дарежлив подарок од универзумот

еспресо

Пријателите на Џенифер Лопез предвидуваат: Ќе го надмине разводот со Бен Афлек и ќе му се врати на Алекс Родригез!

еспресо

(Фото) Кејт Мидлтон се огласи пред утрешното јавно појавување: Терапијата оди добро, има лоши и добри денови

еспресо

(Фото) Павле и Ирина Камилоски му направија крштевка на синот Јосиф

Еспресо

(Фото) Злато и дијаманти: Позната српска манекенка се прошета низ Белград со накит вреден 72.000 евра

Еспресо
Се вчитува....