18:39 - 20 април, 2024

(Видео) Бредли Купер за партнерка на Оскарите ја одбра мајка си: Елегантна дама, значително пониска од актерот

Бредли Купер наместо со партнерка на ноќта на Оскарите се појави во друштво на мајка си.

Актерот (49) се одлучи за црн костум на Луј Витон со широки ногавици, а на Оскарите дојде како номиниран за награда веќе седма година по ред. Неговата мајка носеше темна модна комбинација, изгледаше елегентно но и впечатливо пониска од синот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by People Magazine (@people)

Ова не е првпат актерот да се појави со мајка си на црвениот тепих на доделувања на награди, а со неа се појави и на ноќта на Оскарите во 2022 година.

Обидите на Бредли Купер да освои Оскар, за жал, уште еднаш се покажаа неуспешни – неговиот филм Маестро на кој посвети дури шест години подготовки и снимања, а и самиот го режираше, беше номиниран во неколку категории, но не освои статуетка ниту за најдобра машка улога ниту за најдобар филм.

Слични објави

(Фото) Вака пред смртта Бојана Јанковиќ зборувала за поранешниот сопруг: Мојата крв…

Еспресо

За минута зема 2 000 евра бакшиш! Бресквица направи хаос меѓу публиката со песната „Орлово гнездо“

Еспресо

(Фото) Поради неа ја оставил мисицата: Починатата водителка Бојана има сестра близначка како јајце слична на неа

еспресо

Неделен хороскоп, од 22 до 28 април: Среќно небо за Овните, добра вест за Лавовите, љубовни искри за Водолиите…

еспресо

Колегите на водителката Бојана Јанковиќ во шок: Пред смртта била најсреќна личност во светот

еспресо

Водителката Бојана Јанковиќ пронајдена мртва во стан, се чека на обдукција на телото

еспресо
Се вчитува....