20.8 C
Скопје
20:47 - 15 април, 2024

(Видео) Весна Петрушевска за дојавите за бомби: „Марш бре сите, побарајте помош од странски служби“

Популарната македонска глумица Весна Петрушевска, се обрати на своите следбеници на социјалните мрежи со видео порака упатена до властите, а главната тема се актуелните дојави на бомби.

„Имате ли памет, бе, девет средни уличишта, еден трговски центар, Џефахир сити, три месеци не малтретирате со вашата неспособност, со дојави за бомби“, вели Весна во видеото.

„Вие сте ненормални, побарајте помош од странски служби, од билокаде“ – додава актерката.

Видеото предизвика бројни коментари, главно изразена согласност со глумицата од граѓаните.

Слични објави

(Фото) „Јас се женам, сите се твои!“: Сергеј Трифуновиќ објави фотографијa со татко си и 23 години помладата свршеница

Еспресо

(Видео) „Она кога Саша Поповиќ ќе те вози!“: Постапката на креативниот директор на „Гранд“ предизвика лавина коментари

Еспресо

Се огласи сопругата на Џенан Лончаревиќ по веста за разводот: „Сака да ме исфрли од домот, купи стан за љубовницата“

Еспресо

(Фото) „Прекрасен викенд“: Роберт Билбилов и Лејла Рамковска уживаа во Грција

Еспресо

(Фото) Вељко Ражнатовиќ се расоблече, стомачните мускули во преден план: „Тигарска крв“

еспресо

(Фото) Александра Пријовиќ во Хрватска изнајмила чист луксуз: Хотелот дневно го плаќа 12.000 евра

Еспресо
Се вчитува....