4.8 C
Скопје
03:41 - 4 март, 2024

Вака Ведрана Рудан ја поддржа Северина: „Дефинитивно е најмоќна, нема презиме, таа е Северина!“

На Северина Врховниот суд и го одзеде старателството над синот и го додели на таткото. Од друга страна, пејачката ќе може да го гледа Александар во вторник и четврток од 16 до 20 часот и секој втор викенд. Без разлика што синот сака да живее со мајката… Оваа вест предизвика бројни славни жени низ регионот да се огласат со поддршка на Севе, а меѓу првите Ведрана Рудан, уште пред две години.

– Северина е најмоќната жена во историјата на Хрватска. Зборувам за Хрватска, земја која постои од 1991 година. Таа еефинитивно е најмоќна. Таа се покажува, таа се прикажува. Таа е таа. Таа е Северина, нема презиме, само Северина! Таа е идеална мета за државата. Северина треба да се силува – рече Ведрана, а потоа продолжи:

– И тогаш испраќате порака до сите други жени кои не можат да го достигнат тоа ниво. Па, ако државата Хрватска, а тоа веќе го кажав во Србија, ја силува Северина, а ја силуваше, преку судови, преку судски одлуки, преку власт, хрватските мажи се иззживуваа на неа.

-Воопшто не го обвинувам нејзиниот поранешен партнер, тој има право да се бори, бидејќи знаеме какви се мажите. Но, државата Хрватска ни испрати порака на нас жените, кои не сме Северина – ако протестирате, ако барате правда, ако мислите дека ќе се изборите за било што, ќе завршите како Северина – заклучил Рудан за „Прва ТВ“. “.

Северина тогаш веднаш ги сподели овие зборови на поддршка со своите следбеници преку Инстаграм, а сега повторно го направи тоа со зборовите:

– Не знам што направив за да ја заслужам нејзината љубов и заштита што секогаш ми ги дава. Не се познаваме, но се сакаме. Отсекогаш ја сакав, бидејќи никој не можеше да и парира во разговор. Таа ги препарира сите. Духовито… да, боли. Нејзината слобода боли. Ведрана го разведрува денот. И рогната сум и се смеам. Само мајка ми би била „полоша“ од неа. Мајка ми ја држам „на синџир“ девет години. Наместо мајка ми, наместо нашите мајки, зборува Ведрана. Навистина сакам што сум сакана од Ведрана“.

Слични објави

(Фото) „Правда за Бресквица“: Протест пред српското Собрание

еспресо

(Фото) Ријана, 2.500 јадења и кодекс на облекување на девет страници: Што се знае за свадбата на индискиот милијардер Анант Амбани

еспресо

(Видео) Карлеуша му соопшти на светот кога Кристијано Роналдо оди во пензија

Еспресо

Марија Шерифовиќ му се обрати на жирито по победата на Теја Дора: Ви благодарам што никој не гледаше во ничии хартии

Еспресо

Прво огласување на Бресквица по загубата: „Ви се јавувам дури сега…“

еспресо

(Видео) Има што да се види: На Северина ѝ пукнаа панталоните среде настап

Еспресо
Се вчитува....