16.8 C
Скопје
14:54 - 27 февруари, 2024

Саша Поповиќ за Марија Шерифовиќ: „Мислев дека од некого го зела детето“

Веста дека Марија Шерифовиќ стана мајка се уште е тема број еден во Србија и регионот, а многумина се прашуваат дали единствената српска победничка на Евровизија и член на жирито на „Ѕвезде Гранда“ ќе го напушти популарното музичко натпреварување поради мајчинството, како што најави.

Во оваа прилика се огласи Саша Поповиќ.

– Навистина се изненадив кога слушнав дека Марија има бебе. Нашиот ПР Весна Милановиќ ме извести, во тоа време бев во Опатија и мислев дека тоа е некаква лажна вест, дека е невозможно. Ја побарав Марија на видео повик и кога таа одговори, го држеше детето во раце. Мислев дека од некого го зела детето, дека е некоја измислена приказна. Меѓутоа, таа ми ја раскажа целата приказна, ми објасни се. Бев изненаден и среќен, бидејќи знам колку сакаше да има свое дете – изјави Саша и откри како поминал разговорот со новопечената мајка.

-Прво ја прашав на кој начин, од каде кај неа тоа дете… Ми го кажа тоа што веќе го кажа и во јавност, дека неколку пати се обидела да забремени, дека не успеала и дека тоа го направила со варијанта на сурогат мајка и дека се нејзини јајце клетките и дека ДНК на детето е нејзино, дека ги има сите нејзини параметри – рече тој.

Саша го опиша и моментот кога преку видео повикот го видел наследникот на семејството Шерифовиќ.

– Ја видов Верица Шерифовиќ покрај Марија кога ми се јави. Таа тогаш беше во Лос Анџелес и тоа беше околу 11 часот навечер кај нас, а кај неа беше 10 пред пладне. И гледам дека Верица му пее на малото “Очи, очи“ од Сузана (се смее). И реков, чекај, рече дека сакам машко дете, ми вели – „машко е“, јас велам “да има сини очи“, вели – „има сини очи“, велам- добро, а ќе има ли плава коса, тоа ќе видиме кога ќе порасне – се нашали Поповиќ и одговори на прашањето дали Марија ќе ги напушти „Ѕвездите на Гранд“.

„Ќе ги напушти, верувам дека ќе ги напушти, нема причина за спротивното“.

 

Слични објави

(Видео) Зорица Брунцлик емотивно за зетот: Јас плачев наместо него

Еспресо

Јована Јеремиќ ја поминала ноќта во вилата на дечко ѝ милионер: Сите го коментираат нејзиниот појадок

Еспресо

„Ме разочара…“: Ќерката на Гоца Тржан за првпат јавно проговори за односот со својот татко

Еспресо

Убави вести: Крајот на зимата ќе им донесе голема среќа на три хороскопски знаци

еспресо

(Видео) Згодниот Педро Паскал пијан ја прими наградата САГ: „Правам будала од себе, но ви благодарам многу“

еспресо

Учесничка во „Ѕвездите на Гранд“ со шокантна молба до Саша Поповиќ: „Те молам врати ме на сцена, ќе дојдам гола“

еспресо
Се вчитува....