3.8 C
Скопје
20:05 - 5 декември, 2023

„Сакам да бидам како Прија, да пејам шунд!“: Се огласи колешката на Александра Пријовиќ

Пејачката Катарина Живковиќ се осврна на успехот на нејзината колешка Александра Пријовиќ, како и на претходните проекти на Јелена Карлеуша и објасни дека повеќе ги сака песните што ги пее Прија, односно дека повеќе ѝ „лежи“ шунд.

Катерина Живковиќ, инстаграм

Кача е воодушевена од нејзините песни, на кои потполно – вели – откачила, па сака да продолжи да снима синглови слични на стилот што го промовира Александра.

– Во последно време го слушам само албумот на Прија и тоа додека се туширам, додека се шминкам, во кола, а потоа малку плачам. Кога ќе почне песната „Дам, дам“, се радувам и скокам. Ако Прија е шунд, сакам и јас да бидам таква. Во нејзините песни има милион расположенија, па Пријовиќ ми е број еден и навистина морам вака да ѝ честитам, девојката наполни три Арени, ќе одржи концерт во Сараево и Загреб, навистина е огромен успех и сите честитки – вели Катарина, а потоа ја спомна Јелена Карлеуша и нејзината модерна музика во која сè уште не се наоѓа:

– Јелена е некој кој со години жари и пали на јавната сцена и кој привлекува внимание со коментирање на колеги, политика и разни други работи. Сте виделе на Инстаграм, таа повикува дожд, секогаш има голем публицитет и луѓето лудуваат по се што ќе почне да коментира. Таа е пред своето време и навистина ми е драго што ги поместува стандардите. Кога станува збор за разликата помеѓу Прије и неа, секоја има своја насока и во таа смисла се неспоредливи. Дури и кога е модата во прашање, Јелена е некој што ги поместува границите и мислам дека треба да се гордееме што е од овде, од Србија и што медиумите ширум светот пишуваа за нејзината работа. По добар коњ, се крева прашина и тоа е сосема во ред“.

Слични објави

Пристигнува „Недеља“: Објавен датумот на премиерата на филмот за Џеј Рамадановски

Еспресо

И Горан Бреговиќ се прости од Владо Правдиќ: „Тој беше единствениот фин дечко меѓу нас“

Еспресо

Ален Исламовиќ погоден од смртта на Владо Правдиќ: Се прости од колегата

Еспресо

(Фото) Запознајте ја најбогатата Босанка, „тешка“ е 300 милиони евра, роди на 51 година

Еспресо

(Видео) По концертот на Александра Пријовиќ во Загреб сите паѓаа како покосени

Еспресо

Џулија Робертс се огласи за смртта на Метју Пери: Доживеале голема љубов, а еве што кажа за трагедијата

Еспресо
Се вчитува....