3.8 C
Скопје
19:45 - 5 декември, 2023

(Фото) Каков „ѕвер“! Саша Ковачевиќ се почестил со автомобил од 120.000 евра

Саша Ковачевиќ одлучил да се почести, па купил автомобил, кој го платил 120.000 евра.

Како што ексклузивно дознава „Блиц“, српската поп-ѕвезда Саша Ковачевиќ се почестил со скап автомобил „порше“ за кој платил 120.000 евра, непосредно пред спектакуларниот концерт во Ниш.

Овој спортски автомобил со електричен погон била голема желба на Ковачевиќ, а пред две недели ја избрал оваа луксузна машина во црвена боја.

Екипата на емисијата „Блиц дан“ имала можност да сними како изгледа новиот автомобил на Саша во текот на неговиот престој во Ниш.

Фотографијата од поршето на Саша Ковачевиќ можете да ја погледнете ТУКА.

Ковачевиќ за „Блиц дан“ зборувал за сите детали од концертот во Ниш, а за првпат го коментирал и откажувањето на концертот во Хрватска.

 

 

 

 

Слични објави

И Горан Бреговиќ се прости од Владо Правдиќ: „Тој беше единствениот фин дечко меѓу нас“

Еспресо

Ален Исламовиќ погоден од смртта на Владо Правдиќ: Се прости од колегата

Еспресо

(Фото) Запознајте ја најбогатата Босанка, „тешка“ е 300 милиони евра, роди на 51 година

Еспресо

(Видео) По концертот на Александра Пријовиќ во Загреб сите паѓаа како покосени

Еспресо

Џулија Робертс се огласи за смртта на Метју Пери: Доживеале голема љубов, а еве што кажа за трагедијата

Еспресо

(Видео) Александра Пријовиќ не издржа пред крајот на концертот: Мора ли секоја вечер да плачам?

Еспресо
Се вчитува....