21.8 C
Скопје
03:45 - 15 јули, 2024

Пријателите на Џенифер Лопез предвидуваат: Ќе го надмине разводот со Бен Афлек и ќе му се врати на Алекс Родригез!

Се шират гласини дека Џенифер Лопез и Бен Афлек се на работ да објават развод, а изворите сугерираат дека официјална изјава е неизбежна. Големото прашање не е дали, туку кога ќе пристгнат официјалните вести.

Во меѓувреме, извор близок до Лопез изјави за Дејли меил, дека таа претпочита да објавува главни вести во петок, навестувајќи дека пејачката и актерка можеби го чека совршениот момент за да го објави разводот.

Инсајдерот откри дека Лопез најверојатно ќе ги спои вестите за развод со значајно ажурирање на кариерата, како што е нов спектакл во Вегас или друг голем проект.

Како што се наѕира разделбата со Афлек, се зголемуваат шпекулациите дека Лопез би можела повторно да се поврзе со нејзиниот поранешен вереник, легендата на Јенки, Алекс Родригез.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by E! News (@enews)

Врската на Лопез и Родригез започна во 2017 година по случајна средба во ресторан. Подоцна истата година, тие кренаа голема врева појавувајќи се заедно на Мет Гала, а Родригез ѝ предложи брак со неверојатен дијамантски прстен од 4 милиони долари во 2019 година, дури и доби честитка од поранешниот претседател Барак Обама.

Сепак, парот ја заврши својата свршувачка во февруари 2021 година поради гласините за неверството на Родригез во врската со реалити ѕвездата Медисон Лекрој. Родригез моментално е во врска со фитнес експертката Жаклин Кордеиро.

„Тој секогаш беше нејзин најдобар партнер“, објаснува пријателка на пејачката.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ABC7NY (@abc7ny)

„Мислам дека изневерувањето повеќе не е нешто за неа. Мислам дека нема да објави дека се разделува додека во секој случај не побара некој друг“, додава таа.

„Тие беа усогласени во однос на начинот на живот, изгледот, дотерувањето, приватните авиони и сето останато. Тие беа одлични заедно; тие беа совршен пар“.

„Нема да бидеме изненадени ако повторно се заедно. Тоа беше долга врска и нивните семејства навистина се зближија“, заклучува изворот близок до Лопез за Дејли меил.

(Фото) Павле и Ирина Камилоски му направија крштевка на синот Јосиф

Слични објави

Шенен Доерти беше подготвена за нејзината смрт однапред: „Не парите, туку остануваат спомените…“

еспресо

(Фото) Српската убавица Нина Сеничар и ѕвездата на „Топ ган“ станаа родители по вторпат

Еспресо

(Фото) Има 76 години и неверојатно тело! Српската дизајнерка Верица Ракочевиќ покажа како изгледа во костим за капење!

Еспресо

Почина актерката Шенон Доерти, по долгата борба со ракот

Еспресо

Каде била Меланија Трамп за време на обидот за атентат на сопругот: Еве ги деталите

еспресо

(Видео) Обид за атентат на Доналд Трамп: Се промени рејтингот на поранешниот американски претседател

еспресо
Се вчитува....