20.8 C
Скопје
04:48 - 15 јули, 2024

(Фото) Кејт Мидлтон се огласи пред утрешното јавно појавување: Терапијата оди добро, има лоши и добри денови

Британската принцеза од Велс, Кејт Мидлтон, денеска изјави дека добро напредува во превентивната хемотерапија, но се уште не е надвор од животна опасност.

„Добро ми е, но како што знае секој кој оди на хемотерапија, има добри и лоши денови. Во лошите денови се чувствувате слабо, уморно и имате потреба да се одморите. Но, во добрите денови, кога се чувствувате посилни, сакам да го извлечам максимумот од тоа добро чувство“, рече Мидлтон во писмената изјава, пред утрешното прво појавување во јавноста откако објави дека боледува од рак.

Таа изјави и дека нејзината терапија ќе продолжи уште неколку месеци и дека се уште не е надвор од животна опасност, но дека со нетрпение чека да присуствува на роденденската парада на кралот Чарлс Трети.

„Учам како да бидам внимателна, особено со несигурностите. Го земам секој ден како што доаѓа, го слушам моето тело и си дозволувам да го одвојам толку потребното време за да заздравам“, рече Кејт.
Писмената изјава беше придружена со нова фотографија на принцезата како стои под дрво на имотот во градот Виндзор, западно од Лондон.

Слични објави

Шенен Доерти беше подготвена за нејзината смрт однапред: „Не парите, туку остануваат спомените…“

еспресо

(Фото) Српската убавица Нина Сеничар и ѕвездата на „Топ ган“ станаа родители по вторпат

Еспресо

(Фото) Има 76 години и неверојатно тело! Српската дизајнерка Верица Ракочевиќ покажа како изгледа во костим за капење!

Еспресо

Почина актерката Шенон Доерти, по долгата борба со ракот

Еспресо

Каде била Меланија Трамп за време на обидот за атентат на сопругот: Еве ги деталите

еспресо

(Видео) Обид за атентат на Доналд Трамп: Се промени рејтингот на поранешниот американски претседател

еспресо
Се вчитува....