19.8 C
Скопје
22:05 - 14 јуни, 2024

Петар Грашо ја „отворил“ со песна свадбата на Дарко Лазиќ: Еве колку му било искеширано за 10 минути

Фолк пејачот Дарко Лазиќ пред неколку дена ѝ го кажа судбоносното „да“ во црква на сопругата Катарина, а како специјален гостин на свадбата се појавил хрватскиот пејач Петар Грашо.

Тој ја испеал песната „Јел ти река ко“, на која младенците играле, а како што пренесуваат медиумите, за 10 минути зел повеќе од 2.000 евра.

Извор од музичката индустрија за „Слободна Далмација“ наведува дека пејачот не настапува често на приватни веселби, а повеќе сака да доаѓа на свадби и да им отпее една или две песни на младенците по договор. Тој ангажман чини од 2.000 евра па нагоре.

– Грашо за тие 10 минути што ќе ви пее не доаѓа за под 2.000 евра – тврди изворот.

-Голема желба на Дарко беше оваа песна да биде за првиот танц. Посебно ми е драго кога се во прашање моите колеги – кратко изјави Грашо за српски „Блиц“.

 

 

Слични објави

(Фото) Кејт Мидлтон се огласи пред утрешното јавно појавување: Терапијата оди добро, има лоши и добри денови

еспресо

(Фото) Павле и Ирина Камилоски му направија крштевка на синот Јосиф

Еспресо

(Фото) Злато и дијаманти: Позната српска манекенка се прошета низ Белград со накит вреден 72.000 евра

Еспресо

(Фото) Сопругата на Дарко Лазиќ се соблече во шестиот месец од бременоста! Го покажа стомакот во минијатурно бикини

Еспресо

Скандал во „Никогаш не е доцна“: Жика Јакшиќ ги фатил натпреварувачите во измама, веднаш ги дисквалификувал

Еспресо

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Минимално инвазивен ласерски третман на враснато влакно

еспресо
Се вчитува....