21.8 C
Скопје
09:23 - 15 јуни, 2024

Никола Роквиќ стаса до целта, еве што порача: „Подготвен сум да го направам и тој одлучувачки чекор…“

Пејачот Никола Роквиќ успеа да стигне до манастирот Свети Нектариј Егински во Грција, до кој пешачеше 30 дена, поминувајќи стотици километри откако реши да оди на хуманитарен аџилак на островот Егина и храмот Свети Нектариј Егински.

Заедно со сопругата Бојана Баровиќ на ова уникатно патување, со хуманитарната фондација „Породица“ успеа да собере повеќе од 31 милион динари, а сите пари, како што најави, ќе ги донира за набавка на машина за дијагностицирање на рак на мозок кај деца и за реновирање на дел од детската онкологија во Белград, но и во Ниш.

„На самата помисла дека со Божја помош ќе ја допрам со нозете и усните Света Егина, ерупција емоции излива од мене. Така се беше далеку, несфатливо за мојот ум. Сега од границата на својот видик, му благодарам на Госопод, на Свети Нектариј и на сите свети на помош! Подготвен сум да го направам и тој одлучувачки чекор во прегратка на се најдраго што имам – Бог, на светите, семејството, ближните и својот народ – рече Никола за српски Новости.

Ацо Пејовиќ се опијанил и завршил во туѓа куќа: „Утрото кога се разбудив, жена ме пречека со појадок во кревет“

Слични објави

(Фото) Ова е братот на Јована Јеремиќ кој вешто го крие: Тој ѝ е најголема поддршка

еспресо

Два хороскопски знаци овој викенд ќе добијат дарежлив подарок од универзумот

еспресо

Пријателите на Џенифер Лопез предвидуваат: Ќе го надмине разводот со Бен Афлек и ќе му се врати на Алекс Родригез!

еспресо

(Фото) Кејт Мидлтон се огласи пред утрешното јавно појавување: Терапијата оди добро, има лоши и добри денови

еспресо

(Фото) Павле и Ирина Камилоски му направија крштевка на синот Јосиф

Еспресо

(Фото) Злато и дијаманти: Позната српска манекенка се прошета низ Белград со накит вреден 72.000 евра

Еспресо
Се вчитува....