13.8 C
Скопје
18:44 - 23 април, 2024

Неделен хороскоп (од 18 до 24 март): Љубов за Јaрците, тензии за Вагите, среќна недела за Рибите

ОВЕН: СО МОЌТА НА МЕРКУР!
Драг Овен, и оваа недела конјукцијата на Меркур е подготвена да ви донесе одлични можности, особено на работното место. Ако чекате добри вести, нема да чекате долго… Најсреќните денови ќе бидат среда и четврток, со убава поволна Месечина. Некои неуспеси (и малку повеќе нервоза) пак ќе има во денови со неповолна Месечина: понеделник и вторник.

БИК: ПОЛЕСНО!
Драг Бик, оваа недела конечно ќе можете да се чувствувате малку полесни и помалку уморни: сето тоа благодарение на прекрасниот транзит на планетата Марс од знакот „непријател“ на Водолија во знакот „пријател“ на Риби! Малку по малку ќе си ја вратите енергијата. Поволната Венера ви дава спокојство дури и во љубовта, додека конјукцијата на Јупитер ветува убави потврди на полето на работата… Нервозна Месечина во среда и четврток.

БЛИЗНАЦИ: НЕПОВОЛЕН ТРАНЗИТ…
Драги Близнаци, за жал оваа недела – почнувајќи од сабота – планетата Марс ќе направи неповолен транзит за вашиот знак што може да ви донесе малку поголем стрес во следниот период. Пред сè, областа на чувствата ќе ви ја цица енергијата… Венера, исто така во знакот „непријател“ на Риби, внесува дискусии и недоразбирања во вашиот љубовен живот. Искористете ги среќните денови на Месечината: среда и четврток.

РАК: МАРС СЕ ВРАТИ ПОВОЛЕН ЗА ВАС!
Драг Рак, конечно оваа недела (почнувајќи од сабота) планетата Марс повторно ќе биде активна во ваша корист, подготвена да ви даде многу дополнителна енергија! Затоа, не грижете се премногу, ако помеѓу понеделник и вторник – кога Месечината ќе биде во опозиција – се чувствувате малку тажни и нерасположени: само почекајте го викендот за повторно да ја пронајдете вашата насмевка и решителност! Среќна ќе биде сферата на чувствата со убава Венера на ваша страна.

ЛАВ: ВОЗДИШКА НА ОЛЕСНУВАЊЕ!
Драг Лав, оваа недела конечно ќе можете да здивнете! Почнувајќи од сабота, планетата Марс веќе нема да биде во опозиција со вашиот знак, а малку по малку ве очекува добро обновување на силата и енергијата… Ќе можете да ги оставите зад себе уморот и стресот од последниот период, а нема да недостига големо задоволство на работното место, поддржано и од планетата Меркур.

ДЕВИЦА: МОМЕНТ НА ​​КРИЗА
Драга Девица, за жал оваа недела – почнувајќи од сабота – планетата Марс ќе стигне до Венера наспроти вашиот знак… За жал, нема да недостигаат жестоки дискусии со партнерот, а некои од вас би можеле да доживеат вистински момент на криза и на себеиспрашување. Внимавајте да не делувате премногу инстинктивно… вие сте суперрационален знак, но кога ќе направат да ги изгубите нервите станувате токму спротивното!

ВАГА: ТЕНЗИИ ВО КАНЦЕЛАРИЈА
Драги Ваги, меѓу понеделник и вторник Месечина во неповолна положба би можела да ви донесе уште малку напнатост во канцеларија… Среда и четврток пак се среќни, кога би можеле да пристигнат убави изненадувања. Меркур во опозиција носи дополнителни забавувања, особено на работа: нема секогаш да биде лесно да ги наметнете своите идеи или да ви се препознаат заслугите… Викендот ќе биде во име на љубовта!

СКОРПИЈА: УБАВА ЕНЕРГИЈА!
Драга Шкорпија, вашата недела започнува со два среќни дена, во кои Месечината ќе биде на ваша страна. Понатаму, почнувајќи од сабота, планетата Марс ќе направи поволен транзит за вашиот знак, кој ќе ви донесе многу енергија и желба да се вклучите во сите активности. Внимавајте, сепак, во среда и четврток, кога Месечината во неповолна положба би можела да ви донесе некои падови, особено на работното место…

СТРЕЛЕЦ: ТЕШКИ ДЕНОВИ…
Драг Стрелец, за жал оваа недела – почнувајќи од сабота – планетата Марс ќе престане да делува во ваша корист и ќе ви го заврти грбот, со што ќе ви донесе малку повеќе замор и стрес… Тоа пред се ќе биде во областа на чувствата, ќе имате навистина љубовна мака: Венера во знакот „непријател“ Риби ризикува да ве заглави во низа бескрајни дискусии со партнерот, такви какви што не можете да поднесете… Викендот носи доста тешки денови.

ЈАРЕЦ: ЉУБОВ НАСЕКАДЕ!
Драг Јарец, планетата Марс оваа недела повторно ќе биде активна во ваша корист, подготвена да ви даде добра енергија и да ве ослободи – колку што е можно – од стресот од последниот период… Внимавајте, сепак, во понеделник и вторник , кога Месечината е во опозиција може да ве натера да се чувствувате малку депресивно…Областа на чувства е среќна: убавата поволна Венера ви помага (повторно) да пронајдете соучесништво и страст со вашиот партнер.

ВОДОЛИЈА: ИСКОРИСТЕТЕ ГИ ДЕНОВИТЕ!
Драга Водолија, планетата Марс ќе остане во убава положба со вашиот знак до сабота, кога ќе се пресели во знакот Риби. Искористете ги овие последни денови на голема сила и позитивна енергија за да исчекорите, особено на работното место. Не плашете се да поднесете барање за подобро работно место или за зголемување на платата, или да се соочите со промена: сè ќе биде најдобро! Обрнете внимание само на деновите на спротивна Месечина кои ќе донесат мала нервоза: среда и четврток.

РИБИ: ДОБРЕДОЈДЕ МАРС!
Драги Риби, оваа недела – почнувајќи од сабота – планетата Марс ќе стигне до Венера во конјукција со вашиот знак! Ве очекува период на голема сила и борбеност, во кој ќе биде навистина тешко да ви се каже „не“… Поволните Јупитер и Сатурн во конјукција ве повикуваат да верувате во вашите проекти и да продолжите напред без страв: сите промени што ќе ги искусите ќе ве водат кон вашето лично исполнување и напредување!

Слични објави

(Фото) Први фотографии на Раста од болница: Раперот задржан поради големи болки

еспресо

(Фото) Пријател објави приватна фотографија на Дарко Лазиќ и Катарина: Вака не сме ги виделе

Еспресо

Раста итно примен во болница

Еспресо

(Видео+фото) Ќеркичката на Никола Роквиќ плаче додека се збогува со својот татко кој тргна пеш за Грција на пат долг 1.150 километри

Еспресо

(Фото) Марко „Дај побрзај“ стана татко: Се родија близнаците Вања и Веда

Еспресо

(Фото) Прошталната порака на ќерката на Бојана Јанковиќ ја кине душата: Наследничката на покојната водителка се скрши! 

Еспресо
Се вчитува....