15.8 C
Скопје
22:38 - 23 мај, 2024

Марија Шерифовиќ гневна на гласањето на хрватското жири на Евровизија: Само три бода Хрватска ѝ даде на Србија

Швајцарскиот претставник Немо Метлер го освои првото место во финалето на Евровизија 2024 година, а Србија и Теја Дора со песната „Рамонда“ завршија на 17 место.

Синоќа покрај публиката гласаше и стручно жири, но следеше голем шок кога српската претставничка Теја Дора доби само 3 поени од хрватското жири.

Сепак, подоцна се појави список кој покажува дека публиката во Хрватска ѝ дала на Теја Дора 12 поени.

Сега на социјалните мрежи се појавија имињата на луѓето кои го сочинуваа стручното жири на хрватската држава, а коментарот во објавата гласеше: „Се најлошо за ова жири“.

Марија Шерифовиќ веднаш се огласи на Твитер и реагираше на трите бода кои Хрватска и ги даде на Србија.

-Дознајте ми кое е жирито во Хрватска, напиша Марија Шерифовиќ на Твитер.

Подоцна, таа им честиташе на успехот на Теја Дора и Бејби Лазања.

 

Слични објави

Десанка Николова, поетеса: Денес има многу автори, но малку поети и писатели

Јасмина Кантарџиева Димков

Аца Лукас се исели од Белград, живее во мало место: Еве која е причината

еспресо

Аца Лукас повеќе не живее во луксузниот стан во Белград: Еве каде се наоѓа сега фолкерот

jasmina.kantardzieva

Никој не сака да работи со неа: Ана Николиќ во големи проблеми

Еспресо

Саша Матиќ го поддржа Никола Роквиќ во хуманитарна акција: Секогаш сум исполнет со радост кога можам да поддржам добри дела

Еспресо

Александра Пријовиќ го распродаде „забранетиот“ концерт во Задар: Се гледаме наскоро, едвај чекам

Еспресо
Се вчитува....