13.8 C
Скопје
23:20 - 29 мај, 2024

(Видео) Брас Брадерс и Мијата со нова песна: Ова е наша прва соработка со македонски изведувач

Македонскиот бенд Брас Брадерс ја објави новата песна „I Wanted More“, реализирана во соработка со Мијата.

„Со големо задоволство ја споделуваме нашата најнова песна, насловена „I Wanted More“, создадена во соработка со македонската пејачка и кантавторка Мијата. Ова е наша прва соработка со македонски изведувач, и со нетрпение очекуваме наскоро да ги претставиме нашите нови песни и нови соработки со други македонски изведувачи“, велат Брас Брадерс на социјалните мрежи и додаваат дека им било задоволство да соработуваат со Мијата. „Нејзиниот уникатен вокален стил ни донесе поинаква перспектива и ја дополни енергијата која сакавме да ја пренесеме преку ова музичко парче“.

“I Wanted More” не само што ја отсликува, како што велат, нивната еволуција, туку и личните емоции што секој од нив ги вложил во создавањето на оваа песна.

Инаку, песната се наоѓа на нивниот нов албум.

 

Слични објави

(Фото) Ги пречека изненадување: Еве каде отидоа Анастасија и Немања по свадбата

еспресо

(Фото) Ќерките на Џеј Рамадановски пристигнаа на настанот организиран во негова чест: Убавата Марија блеска во бременоста

Еспресо

Српскиот министер за малку ќе се „фател“ со Хилари Свонк, конците му ги помрсил Александар Вучиќ

Еспресо

Најубавата српска водителка Марија Килибарда на 43 години чека бебе

Еспресо

(Видео) Се појави видео од тајната венчавка на Анастасија Ражнатовиќ: Цеца се бореше за бидермаерот

Еспресо

(Фото) Калиопи го промовираше новиот албум – „Албум“: 10 песни и дует со Слаткар

Еспресо
Се вчитува....