13.8 C
Скопје
18:38 - 23 април, 2024

Мадона открива што ѝ се случило додека била во кома: „Бог ме праша дали сакам да појдам со него“

Американската поп пејачка Мадона откри дека првиот збор што го кажала откако се разбудила од индуцирана кома во која се најде поради бактериска инфекција со која се соочи минатата година бил зборот „не“.

„Прилично сум сигурна сум дека Бог ме праша дали сакам да одам со него, а јас реков „не, не“, рече пејачката.

Својата борба со болеста, која ја остави во кома четири дена, ја опиша како „страшна“ и додаде дека немала сила ниту да оди, пишува Скај њуз.

Мадона му се заблагодари на својот лекар Дејвид Агус, кој, како што тврди, секој ден го прашувала кога повторно ќе се чувствува нормално. Според зборовите на Мадона, советот на лекарот бил да излезе на сонце и дека со помош на витаминот Д нејзините бубрези ќе продолжат повторно нормално да работат.

„Беше чудно да се чувствуваш како да немаш контрола. Мојата лекција беше да научам да ги пуштам работите да си се одвиваат на свој начин“, додава Мадона.

Таа ги пофали и своите шест деца, кои ѝ пружиле поддршка во текот на опоравувањето.

Слични објави

(Фото) Пријател објави приватна фотографија на Дарко Лазиќ и Катарина: Вака не сме ги виделе

Еспресо

Раста итно примен во болница

Еспресо

(Видео+фото) Ќеркичката на Никола Роквиќ плаче додека се збогува со својот татко кој тргна пеш за Грција на пат долг 1.150 километри

Еспресо

(Фото) Марко „Дај побрзај“ стана татко: Се родија близнаците Вања и Веда

Еспресо

(Фото) Прошталната порака на ќерката на Бојана Јанковиќ ја кине душата: Наследничката на покојната водителка се скрши! 

Еспресо

(Фото) Дали ќе го препознаете? Ќерката на Ален Делон сподели како изгледа денес

еспресо
Се вчитува....