36.8 C
Скопје
18:23 - 18 јуни, 2024

Која е девојката на победникот на Евровизија, небинарниот Немо: „Немаме никакви родови очекувања еден од друг“

Немо Метлер, победникот на овогодинешната Евровизија, се уште е главна тема во јавноста, не само поради песната и интересниот аутфит и изведба, туку и поради неговата сексуална ориентација и промоција на небинарни луѓе.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nemo (@nemothings)

Немо на крајот на минатата година „излезе“ јавно, односно откри дека е небинарен на Инстаграм:

– Не се идентификувам како маж или жена. Јас сум само Немо.

Инаку, тоа прво ѝ го призна на својата партнерка за која не се знае многу во јавноста. Познато е дека тие се заедно пет години.

– Знаев дека можам целосно да ѝ верувам. Таа веќе беше чувствителна на таа тема и знаев дека ме сака – рече Немо.

– Не требаше многу труд за да ѝ се отворам – додаде тој.

Инаку, Метлер во 2022 година се декларирал како пансексуалец, односно како личност која се заљубува во луѓе, а не во нивниот пол, а споменатиот портал пишува дека го привлекуваат жени, мажи и небинарни луѓе.

Инаку, по признанието ништо не се сменило во нивната врска.

– Нашата врска воопшто не се заснова на никакви примери. Ние сме само две лица и немаме никакви родови очекувања еден од друг, а никогаш не сме имале.

Сепак, не е познато дали Немо е сè уште со неа бидејќи во интервју пред Евровизија изјави дека „љубовта не постои“.

– Шегата на страна, тоа сè уште го чувам за себе – рече тогаш Немо.

 

Слични објави

Јована Јеремиќ отиде во манастир, откако се запали пекарата на вереникот: Објавила фотографија со свештеникот

Еспресо

Почина актерската ѕвезда Анук Еме: Убавица од „Ла долче вита“ и „Лола“

еспресо

Александра Шијакоска е прекрасна трудница: „Господ знаеше колку си им потребно на нашите срца…“

Еспресо

(Фото) Елена Стојановска стана балерина: Водителката играше во претстава во НОБ

Еспресо

(Видео) Јелена Ѓоковиќ направи роденденска журка до зори, а потоа падна во прегратките на Новак

Еспресо

„Опасен фраер е“! Марија Шерифовиќ откри кој е татко на нејзиниот син Марио, ја сподели оваа информација за него

Еспресо
Се вчитува....