20.8 C
Скопје
07:25 - 13 јуни, 2024

„Ме посетува“: Кортни Кокс „разговара“ со покојниот Метју Пери

Метју Пери почина ненадејно во октомври 2023 година. Актерот имаше 54 години.

Американската актерка Кортни Кокс призна дека „разговара“ со покојниот Метју Пери по неговата смрт во октомври 2023 година. Ѕвездата на „Пријатели“ зборуваше за ова во интервју за CBS „Sunday Morning“.

Кокс истакна дека блискиот контакт меѓу неа и нејзиниот покоен колега продолжил и по неговата смрт.

„Толку сум благодарна што толку блиску работев со него, тој често ме посетува и разговарам со мајка ми, татко ми, и со Метју“, признала ѕвездата на екранот.

Кортни на своите социјални мрежи прикажа извадоци од култниот ситком „Пријатели“ чија последна епизода беше објавена пред 20 години.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Courteney Cox (@courteneycoxofficial)

Метју Пери беше пронајден мртов во топло џакузи во неговиот дом во Лос Анџелес на 28 октомври 2023 година.

Во хит серијата „Пријатели“, Кортни Кокс (Моника Гелер) и Метју Пери (Чендлер Бинг) глумеа пар кој подоцна се венча.

Летни среќници: Два хороскопски знаци кои ќе направат многу пари ова лето

 

Слични објави

Викенд среќници: На три хороскопски знаци овој викенд ќе им пораснат крилја

еспресо

Јована Јеремиќ за пропаднаиот брак и новата љубов: „Гатачката сè ми погоди, ролекс, автомобил, вила…“

еспресо

(Фото) На Драгана Мирковиќ ѝ стигнал меил: Тони Бјелиќ е во врска со помлада секси колешка

еспресо

„Не“ за жилетот: Николина Пишек ги покажа неизбричените пазуви

Еспресо

Вака зборуваше Франсоаз Арди пред смртта: „Се надевам дека смртта ќе ми ја открие тајната на вселената“

еспресо

Жешки детали од спалната соба: Милица Тодоровиќ откри колку пати водела љубов за 24 часа

Еспресо
Се вчитува....