25.8 C
Скопје
18:24 - 25 јуни, 2024

Карлеуша пак ја нападна Северина: „Немам јас проблем со неа, таа има проблем со земјата…“

Вечерва во српската емисија „Кирилица“ гостуваше Јелена Карлеуша. Таа зборуваше за многу политички теми, а како што важи за човек со остар јазик, сега сето тоа и го коментираше.

Јелена се осврна и на конфликтот со Северина.

„Не би рекла дека јас имам спор со Северина. Таа има спор со земјата од која влече корени. Јас не верувам во приказната дека еден народ за нешто може да биде виновен и да им извршна моќ“, рече на почетокот Јелена.

Се осврна и на тоа што е „нападната за многу нејзини ставови“, меѓудругото и за тоа што рекла дека Србите и Црногорците се браќа.

„Кога веќе се спомнува историјата. Јас во основно училиште учев дека ние сме браќа и дека корените ни се исти“, истакна Карлеуша, пренесува српска „Нова.рс“.

 

Слични објави

Осамна мистериозна, последна објава на Шифти Шелшок: Ја објавил непосредно пред смртта

еспресо

„Ме заболе, нека прават што сакаат!“: Дарко Лазиќ бесен за гласините дека мајка му се омажила

Еспресо

„Мојот развод е мојата најголема победа“: Јована Јеремиќ искрено за бракот со српскиот политичар

Еспресо

Јелена Карлеуша искрено за односот со Душко: „Кармички, немам мир во животот…“

еспресо

(Видео) Длабоко деколте и шлиц до колкот: Ќерката на Харис Џиновиќ во никогаш попровокативно издание

Еспресо

(Фото) Ситно брои до породувањето: Бремената водителка на „Ѕвездите на Гранд“ живее во невиден луксуз

Еспресо
Се вчитува....