7.8 C
Скопје
04:44 - 28 февруари, 2024

Јањуш се прости од братот кој се самоуби, пораката крши срца: „Барем да се гушневме како некогаш кога желно те чекав…“

Братот на реалити натпреварувачот (моментно е во реалити шоуто „Елита“) Марко Јањушевиќ Јањуш, Михаило, е пронајден мртов во изнајмен стан откако неколку дена не одговарал на ничии повици.

Михаило живееше сосема поинаку од неговите двајца браќа, се бавеше со моделство и особено обрнуваше внимание на своето тело, а беше активен на социјалните мрежи, додека заработуваше од сајтот за возрасни Онлифанс (OnlyFans).

Но, поради експлицитните фотографии и снимки, тој беше мета на хејтери, кои јавно го прозиваат, го клеветеа и му се закануваат со смрт, за што се уште се пишува, а Михаило еднаш зборуваше за тоа отворено на Твитер.

По информацијата за неговото самоубиство, твитерџиите почнаа да се огласуваат и да изнесуваат нови детали за интернет насилството кое со години го трпеше братот на Јањуш. Наводно му се потсмевале, му праќале заканувачки пораки и му зборувале дека ќе заврши во „весниците, поради се што прави“, што може да го посрамоти неговото семејство.

После тоа тој се повлече во себе, со денови не одговарал, а во петокот не се ни појавил на работа, пишува српска „Република“.

Јануш пак синоќа ја напушти Елита откако му е кажано за смртта на братот. Се зборува дека двајцата браќа не биле во контакт со години, но прошталното писмо која ја упати кон братот многумина ги расплака:

„Барем да се гушневме како некогаш кога желно те чекав додека играв во друга земја, кога ти донесов полна торба со слатки, кога ме сакаше најмногу од сите, кога во дубак првпат кажа мама, тогаш јадеше смоки и имаше 10 месеци, а јас и Борис се смеевме, а сега плачеме мил мој…Како само беше немирен, сите те караа, а јас се радував..Се сеќавам кога тргна во прво одделение, само ти се фотографираше со шешир иако беше забрането, и тогаш беше најубав, како сега некому тоа да му го кажам, како јас да го раскажам твојот прв контролен кога немаш ниеден точен одговор, а секој беше точен. Како некому да кажам дека најмногу те сакав…Како да кажам дека кога те носев во зоолошка градина имаше шест години, а јас 16…Како мил мој ова да го преживееме? Како да ти кажам дека душата ме боли, како да кажам колку мислев на тебе, а во душа те чував…Како да го гушнам брат ми и да знаеме дека тебе те нема…Како мил мој кога ќе испратам на мама некој динар да ѝ кажам тебе да ти испрати дел за да имаш…Како мил…Како мил не те гушнав барем за последен пат…Те сакам драг брату – напиша Јањуш.

Слични објави

(Видео) Гога Секулиќ го прослави роденденот на луксузна дестинација: Пејачката покажа какво изненадување ја дочекало во хотелот

Еспресо

„Ќе ти ја скратиме косата“: Српската пејачка била жртва на демнач и добивала застрашувачки закани на домашна адреса

Еспресо

„Нонстоп сум на инфузии“: Цеца проговори за здравствените проблеми со кои се соочила периодов

Еспресо

(Фото) Ова е вилата што Аца Лукас ѝ ја остави на Соња по разводот: Луксузот го одзема здивот

Еспресо

„Јас го добив детето, а тој доби стан“: Неда Украден ја отвори душата и се присети на разводот со поранешниот сопруг

Еспресо

(Видео) Зорица Брунцлик емотивно за зетот: Јас плачев наместо него

Еспресо
Се вчитува....