13:19 - 19 април, 2024

Харис Џиновиќ проговори за интимните односи со Мелина: „Дојди во соба…“

Познатиот пејач Харис Џиновиќ, одлучи да си ја отвори душата за разводот со Мелина Џиновиќ, модна дизајнерка, а деталите од разделбата не престануваат да ја шокираат јавноста.

Во големото интервју што го даде за емисијата „Сцена“ што се емитува на српската телевизија „Блиц“, Харис во својата вила во Сењак откри голем број интимни детали за кои досега јавно не зборувал.

Дали вие двајца патувавте заедно? Како беше вашиот заеднички живот?

– Да но тоа беше порано, а потоа таа почна да се оддалечува. Постојано беше со тие пријателки и мислам дека ова женско друштво многу придонесе за нејзиниот став, односно свртување кон нов живот. Не знам, но мислам дека ако жената е без маж две години, три години во град или на друго место, тогаш не е добро.

Дали можеби избегнувавте да се сретнете? Ќе се сретнете сигурно кога ќе легнете да спиете.

– Не се сретнуваме кога ќе легнеме да спиеме. Имаме голема удобност, па секој има своја соба. Ако сака да спие, да се тушира, да се бања, да прави секакви работи во своја интимност… Секој сакаше да има своја соба, а ако некому треба с…, зближување, тоа не е проблем. Дојди во мојата соба, или ќе дојдам во твојата. Па, мислам дека тоа е едно ниво уште поубаво.

Дали се плашите што ќе каже каже?

– Во оваа доба не се плашам ни од атомска бомба, камоли од тоа што таа ќе каже или ќе прави. Што и да каже, сето тоа ќе биде на нејзина штета.

Разводот се споредува со смрт на блиска личност.

– Тој веднаш е зад смртта. Луѓето се убиваат во ситуации на развод, многу е блиску до напуштање на оваа планета. За среќа, јас не сум го доживеав тоа, а ниту моите деца. Имам можеби едно негативно искуство што ми помогна. Татко ми и мајка ми беа разведени, а 13 години живееја заедно и работеа заедно. Тоа е една од моите трауми од детството. Жал ми е и за децата и за мене што поминуваме низ ова.

Постои ли шанса за нова љубов?

– Нема да се случи безрезервно да се предадам на некоја како што ѝ се предадов неа. Дека некоја друга жена може да се наесели во мојот живот, може, веројатно, не ми паѓа на памет да останам сам. Од друга страна, нема да биде врзано со брак, некаква кохабитација и толку.

Драма во семејството Џиновиќ: Синот на Харис и Мелина не сака да чуе за мајка му

Слични објави

Ќе се вика „Вила Јована“: Дечкото на Јована Јеремиќ ѝ купи луксузна куќа со базен и овоштарник

Еспресо

Со Сергеј Трифуновиќ е приведен и неговиот „дилер“: Нови детали за апсењето

еспресо

Дарко Лазиќ по третпат станува татко: Катарина е бремена!

еспресо

(Фото) Синот на Драгана Мирковиќ јавно ја поддржа мајка си: „И во добро и во зло…“

jasmina.kantardzieva

Уапсен актерот Сергеј Трифуновиќ: Купувал марихуана

еспресо

Астропрогноза за петок, 19 април: За Близнаците нешто ново, за Рибите прилагодување на настаните

еспресо
Се вчитува....