3.8 C
Скопје
18:42 - 5 декември, 2023

(Фото) Принц Хари нема против: Принцезите Беатрис и Евгенија на вечера со поранешната на војводата од Сасекс

Хари се забавуваше со ТВ водителката Натали Пинкам долги години, а се заљуби во неа кога имаше 15 години.

Принцезата Евгенија и нејзината сестра принцезата Беатрис излегоа заедно на вечера во аргентинскиот ресторан Каса Круз во Нотинг Хил, а на оваа забава им се придружи и  водителката на Скај Спортс Натали Пинкам.

Своевремено Натали мораше да ги негира гласините за афера со Хари, кој наводно се забавувал со неа кога веќе ја запознал Меган Маркл.

Натали е блиска и со Зара Тиндал и редовно се фотографира со ќерката на принцезата Ана.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nicky Malone PR (@nickymalonepr)

Евгенија изгледаше елегантно и пријатно. За вечера, таа се одлучи за волнено палто Weekend Max Mara над целосно црна модна комбианција, а изгледот го комплетираше со Strathberry Lana Osette.

Инаку, дружбите меѓу водителката и помладите припадници на кралското семејство, односно роднините на принц Хари – нејзиниот наводен поранешен партнер – се чести.

Кога Хари имаше 17 години, таблоидите објавија дека принцот е во „многу блиско пријателство“ со Натали, која тогаш имаше 24 години.

Извори велат дека тој бил „маѓепсан“ од Пинкам и редовно ѝ праќал флертувачки мејлови и СМС пораки.

Сепак, таа негираше дека биле нешто повеќе од „само пријатели“, велејќи: „Ние сме блиски пријатели и се познаваме неколку години. Редовно разговараме на телефон, но тоа е тоа“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Natalie Pinkham (@natalie_pinkham)

Меѓутоа, во таблоидите често се појавуваа нивни фотографии од забави,на кои принцот Хари ја гушкаше и бакнуваше Натали.

Врската на принцот Хари и Натали не отиде подалеку од романса, и таа пдооцна се омажи за извршниот директор на Ендемол, Овејн Валбиоф, а парот сега има две деца.

Кога Хари решил да се ожени со Меган Маркл, Натали рече дека поранешната актерка е „добар избор“ за војводата од Сасекс и дека Меган е доволно паметна за да ја скроти „дивата страна“ на Хари.

Слични објави

Ален Исламовиќ погоден од смртта на Владо Правдиќ: Се прости од колегата

Еспресо

(Фото) Запознајте ја најбогатата Босанка, „тешка“ е 300 милиони евра, роди на 51 година

Еспресо

(Видео) По концертот на Александра Пријовиќ во Загреб сите паѓаа како покосени

Еспресо

Џулија Робертс се огласи за смртта на Метју Пери: Доживеале голема љубов, а еве што кажа за трагедијата

Еспресо

(Видео) Александра Пријовиќ не издржа пред крајот на концертот: Мора ли секоја вечер да плачам?

Еспресо

Почина поранешниот клавијатурист на „Бијело дугме“ Владо Правдиќ

Еспресо
Се вчитува....