3.8 C
Скопје
19:33 - 5 декември, 2023

Астро прогноза за петок, 20 октомври

Овен

Треба да покажете толеранција во односите со луѓето. Работите не одат секогаш како што сакате. Ова е нормално. Само треба да го истрпите.

Бик

Денот ќе биде поволен за нови почетоци. Не плашете се да преземете работи кои претходно ви изгледале натприродни. Сè ќе ви успее денес.

Близнаци

На Близнаците им е многу важно да го слушаат своето тело. Тоа може да ви сигнализира за помош. Не го игнорирајте и веднаш консултирајте се со лекар.

Рак

Грижете се за вашата внатрешна состојба. Астролозите велат дека медитацијата и сесиите со психолог ќе ви помогнат во тоа. Менталното здравје е на прво место.

Лав

Ве очекува успех во кариерата. Можете да смислите нешто многу генијално. Не плашете се да ги изразите своите идеи. Надредените целосно ќе ве поддржат.

Девица

Ќе имате желба да стекнете нови информации и знаење, па можете да се запишете на некои курсеви или да најдете ново хоби. Сето ова ќе ви донесе задоволство.

Вага

Вагите треба да посветат повеќе внимание на партнерот. Ѕвездите ви ветуваат ден исполнет со романса и пријатни емоции. Ќе се нурнете во љубовна приказна.

Шкорпија

Може да се соочите со неизвесност. Може да има ситуации кога треба да направите избор, но не можете да одлучите. Дајте си време да размислите.

Стрелец

Ќе бидете отворени за комуникација со луѓето. Благодарение на ова, ќе можете да најдете нови пријатели, па дури и партнери со кои можете да создадете бизнис.

Јарец

Фокусирајте се на вашите цели и амбиции. Можете да направите значителен скок напред во кариерата, кој ќе ви донесе финансиска и морална сатисфакција.

Водолија

Ќе бидете почувствителни од вообичаено. Затоа денес може да бидете навредени и од ситници. Обидете се да не земате сè при срце.

Риби

Ќе се отворат нови врати пред вас. Ќе ги добиете можностите за кои претходно не сте се осмелиле да сонувате. Искористете ги.

Астролозите предупредуваат: Три хороскопски знаци да внимаваат на сериозна опасност

Слични објави

И Горан Бреговиќ се прости од Владо Правдиќ: „Тој беше единствениот фин дечко меѓу нас“

Еспресо

Ален Исламовиќ погоден од смртта на Владо Правдиќ: Се прости од колегата

Еспресо

(Фото) Запознајте ја најбогатата Босанка, „тешка“ е 300 милиони евра, роди на 51 година

Еспресо

(Видео) По концертот на Александра Пријовиќ во Загреб сите паѓаа како покосени

Еспресо

Џулија Робертс се огласи за смртта на Метју Пери: Доживеале голема љубов, а еве што кажа за трагедијата

Еспресо

(Видео) Александра Пријовиќ не издржа пред крајот на концертот: Мора ли секоја вечер да плачам?

Еспресо
Се вчитува....