17.8 C
Скопје
13:12 - 13 август, 2022

(Фото) Порно ѕвезда влезе во политика со социјалистичката партија на Италија, ќе се кандидира и за пратеничка

Порно ѕвездата Присила Салерно го исполни својот сон, влегувајќи во политиката со важна улога: шеф на националниот оддел против насилство врз жените и ризиците од сексуални малтретирања на социјалните межи.

Самата таа, „хард дива“ тоа им го соопшти на своите фанови на социјалните мрежи објавувајќи го официјалното писмо за именување кое го доби потпишано од националниот координатор Лусио Барани.

„Благодарам г-дине Барани, благодарам Гаетано Аматруда… Нема да ја разочарам вашата доверба“, се неколкуте зборови на благодарност напишани од Присила која денес попладне, не изненадувачки, присуствува на јавна депата во Виетри сул Маре на тема „Жените, политиката и античките предрасуди“.

Порно ѕвездата, која исто така е претприемачка во овој сектор, најавуваше дека е подготвена да влезе во политиката: во општината на нејзиниот град, Салерно, веќе се зборуваше за нејзината кандидатура, но потоа партијата Форца Италија го спречи тој обид и ја натера да се откаже. „Порното е вокација – рече Присила како гостинка вотелевизиската емисија Зона Бјанка – толку многу ме навредуваа што го сметам тоа за насилство. Сепак, не се ослободија од мене, ќе се кандидирам на следните избори“.

Слични објави

Попоски предупредува на голема претпазливост – ИЗРАЗЕНО НЕВРЕМЕ, еве кога (и во Скопје)

Еспресо

Лекарите открија зошто умираат вакцинираните лица кои се инфицираат со коронавирус

Еспресо

Случај Салман Ружди: Полиција пред домот на уапсениот во Њу Џерси; соседите вознемирени: „Во шок сме!“

Еспресо

Која беше Ен Хеч: „Слушам гласови и зборувам со бог“; од травматичното детство до објавување на нејзината бисексуалност

Еспресо

Неделен хороскоп (15 до 21 август): Одлична недела за Лавовите, добри вести за Биковите, голема среќа за Овните…

Еспресо

Бразилската манекенка Алесандра Амборзио лудо се забавуваше на концертот на Сека Алексиќ во Будва

Еспресо
Се вчитува....