19.8 C
Скопје
06:21 - 24 септември, 2023

(Фото) Меган Маркл и Хари имаат нови пријатели од А-листата: Еве со кого се дружат на „висока нога“

Изгледа дека војвотката од Сасекс е обожавателка на Бијонсе, бидејќи минатиот петок беше и на концертот на пејачката со нејзиниот сопруг, принцот Хари.

Меган Маркл (43) е фотографирана на концерт на Бијонсе во Лос Анџелес со актерката Кери Вашингтон и пејачката Кели Роланд.

Поранешната актерка присуствуваше на стадионот SoFi на третиот од трите концерти на Бијонсе во градот како дел од нејзината светска турнеја. Стилизирана во сребрено здолниште и црн топ, сопругата на принцот Хари се опушти и уживаше во концертната атмосфера во ВИП друштво, односно со своите „денешни“ пријателки.

Меѓу другите присутни во ВИП ложата на концертот, друштво на Меган и Хари им правеа и Дијана Рос, Ким Кардашијан, Крис Џенер, Лорен Санчез и Џеф Безос.

Инаку, ова не е прв пат Меган да се дружи со Кери Вашингтон. Дуото претходно беше забележано на забава организирана од списанието „Ел“  во луксузниот ресторан „Ил Буко Алиментари & Винериа“ во Њујорк.

 

Слични објави

Нема договор, штрајкот во Холивуд продолжува, сценаристите ја напуштаат работата

еспресо

Марина Абрамовиќ доби покана од Зеленски да биде амбасадор на Украина

еспресо

(Фото) Бела Хадид уникатна во новата кампања на „Марк Џејкобс“, позира гола и без коса

еспресо

(Фото) Хедер Локлир, беше секс симбол на Холивуд, а сега го крие лицето од папараците

еспресо

(Фото) Сверина во друштво на мажот со кој ја поврзуваа

Еспресо

Астро прогноза за сабота, 23 септември

Еспресо
Се вчитува....