10.8 C
Скопје
10:59 - 10 декември, 2022

(Фото) Колинда Грабар Китаровиќ никогаш поубава: Во црн фустан со нагласен струк собира обожаватели

Поранешната хрватска претседателка во последните месеци од мандатот значително го трансформираше својот изглед, а оваа трансформација се уште трае.

Иако изгледот секако не треба да биде во прв план, резултатите од таа промена беа многу видливи, па неизбежно беше да се коментираат. Иста е ситуацијата и сега.

Коментарите од фановите на нејзиниот Инстаграм профил, се „бучни“, а според многумина, таа изгледа подобро од кога било досега. „Линда, јас сум вљубен во тебе“, „Беше прекрасна и остана таква“…, се дел од коментарите кои можат да се прочитаат на оваа социјална мрежа, каде што Колинда ја прашуваат и дали ќе оди на Светското првенство во фудбал во Катар.

Инаку, тајната на витката линија на Колинда Грабар Китаровиќ, како што самата повеќе пати истакна во медиумите, се должи на липосукциската исхрана.

Протоколот за слабеење се состои од две фази. Првата фаза е липо третман со примена на препаратите „Липо алфа“ и „Липо бета“ и трае 14 дена. Втората фаза е план за исхрана и стабилизација и за одржување на килограмите и трае исто така 14 дена.

– Главно, дозволено е сѐ она што вашата баба би го препознала како храна. Значи, храната што се наоѓа во природата, а наша задача е да ја препознаеме и да научиме да разликуваме природна храна од вештачки производи. Не треба да се консумираат шеќери, рафинирани растителни масла, маргарин, житарки, сокови и слатки, инстант-супи, храна од ќесички, туби, конзерви, кутии, тетрапак и слично. Секогаш треба да се снабдиме со куп домашен зеленчук (зелка, салати, брокула, карфиол, домати, краставици, пиперки). Неизоставни намирници се маслиново масло, путер, јајца, полномасни сирења, кефир, домашни сувомеснати производи, телешко и риба. Кога ќе уживате во тоа што јадете здраво, тогаш навистина ќе се почувствувате слободно и ќе го одбирате за себе само најдоброто. Без таа свест, секоја диета е само една добра епизода што кратко трае и дава привидни резултати – истакнува оснивачот на липосукциската исхрана, нутриционистот Кенан Мандра.

Липосукциската диета е против броењето на калориите, туку е за тоа од каде тие калории доаѓаат. Не треба да гледате на часовникот и да ја мерите храната, зашто количините не се важни, важен е составот и квалитетот на тоа што се јаде. По извесно време ќе научите да го слушате своето тело и ќе сфатите дека сте сити со многу помали количини отколку претходно, зашто мастите се хранливи и ќе ве држат сити, за разлика од шеќерите и скробот што ве прават постојано гладни.

Липосукциската исхрна е достапна и кај нас. Може да закажете бесплатен совет и консултација во „Липо диет“ центарот на „International Health“ – Скопје (на улица „Димитрие Чуповски“ број 22, спроти поранешен „Мекдоналдс“) или да се јавите на телефоните 02 3151714, 070 535033. Протоколот за слабеење може да го нарачате и на домашна адреса.

 

Слични објави

Што да (не) правите на денот на св. мч. Јакoв Пeрсијанeц: „Сите молитви денес ќе бидат одговорени“

Еспресо

По што беше познат Рони Тарнер, синот на Тина Тарнер: „Овој пат дадов сè од себе. Не можев да те спасам…“

Еспресо

Путин разочаран од зборовите на Меркел за договорите од Минск: „Кому да веруваме? Довербата на Западот е доведена на нула“

Еспресо

Потпретседателката на Европскиот парламент Ева Каили е приведена во Белгија за случај на корупција: Наводи за примање мито за СП во Катар

Еспресо

„Не ја искривувајте сликата“: По документарецот се огласи портпаролката на Хари и Меган

Еспресо

Астро прогноза за сабота, 10 декември

Еспресо
Се вчитува....