11.8 C
Скопје
23:30 - 23 април, 2024

(Фото) Канје Вест ја ископира Јелена Карлеуша: „Големите умови исто мислат“

Јелена Карлеуша му послужи како инспирација на раперот Канје Вест. Имено, тој целосно го ископира нејзиниот изглед од 2010 година, и со тоа се пофали на социјалните мрежи.

Повеќекратниот добитник на Греми награда носи црно од глава до пети, исто како поп дивата пред 14 години, додека на челото има распнат Исус, исто како неа.

Јелена го снимила видеото со овој стајлинг во 2010 година за потребите на концерт во блградската Арена.

Пејачката сега објави на социјалните мрежи дека раперот го ископирал нејзиниот стил.

„Големите умови слично мислат“ – пишува под нејзината објава.

 

 

Слични објави

(Фото) Јелена Ѓоковиќ мами воздишки во Мадрид: Ќе ве заболи глава кога ќе дознаете колку чини накитот кој го носи!

Еспресо

„Не знам како ќе заврши ова“: Марија Шерифовиќ ја откри причината зошто ја нема во „Ѕвездите на Гранд“

Еспресо

(Видео) „Дува силен ветар, ама…“: Се огласи Никола Роквиќ од патот кон Грција

Еспресо

(Фото) Први фотографии на Раста од болница: Раперот задржан поради големи болки

еспресо

(Фото) Пријател објави приватна фотографија на Дарко Лазиќ и Катарина: Вака не сме ги виделе

Еспресо

Раста итно примен во болница

Еспресо
Се вчитува....