-5.2 C
Скопје
00:18 - 26 јануари, 2022

(ФОТО) ЈЕЛЕНА НЕ Е ПРВАТА ЉУБОВ НА ЃОКОВИЌ: Тенисерот бил во врска со „српската Џеј Ло“

Новак Ѓоковиќ е сега најдобриот тенисер на светот. Но покрај тоа, Ноле е семеен човек со две деца и сопруга: Јелена. Тој во 2014 се ожени за Јелена Ристиќ, но пред да биде со неа, бил во врска со Лидија Поповиќ, која ја нарекуваат „српската Џеј Ло“, пишува „zena.blic“.

Оваа љубовна врска постоела во времето пред Ноле да биде Ноле, односно пред да биде познат ширум светот како врвен спортист. Откако завршила врската со Лидија Ѓоковиќ, се запознал со Јелена, која денес му е сопруга.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by iLEE (@ladyleeofficial)

Лидија Поповиќ е позната ди-џејка со псевдонимот „Lady Lee“ и на „Инстаграм“ ја следат преку 400,000 следбеници. Од еден настап наводно заработува 30,000 евра, најпопуларна е низ Азија и во текот на изминатата година имала 80 странски настапи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by iLEE (@ladyleeofficial)

„Ноле секогаш беше внимателен и насмеан за време на нашата врска, но тогаш ги немаше обврските што ги има денес. Сега носи голем товар на грбот како познат човек во светот на спортот. Секако дека не е папучар… Новак е друштвено момче и вистински џентлмен, барем јас така го паметам“, изјави Лидија.

(ФОТО) ПОХОДОТ ПО ЃОКОВИЌ ЈА ДИГНА ЗЕМЈАТА НА НОЗЕ: Се огласи братот Марко со емотивна објава

Слични објави

(ФОТО) ТОНИ ЦЕТИНСКИ: Среќен роденден Тоше! Ти и Аки повторно запејте ја „Есен во мене“

Милена Ри

ЕЛТОН ЏОН ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУСОТ: Долгоочекуваните концерти се откажани!

М.Р.

СОВЕТИ И ПРИДОБИВКИ НА СЕКС ЗА ВРЕМЕ НА МЕНСТРУАЦИЈА: Табу или задоволство?

Еспресо

(ФОТО) ИЛИНА АРСОВА СЕ ПРОСТИ ОД МАЕСТРО ЏАМБАЗОВ: Ние вака ќе си се памтиме, насмеани и ведри…

М.Р.

(ФОТО) ЛИЛА ОТКРИ СО КОЈ ГО ДЕЛИ КРЕВЕТОТ: Вистински убавец со зелени очи!

М.Р.

РАЗГОВОР СО МАРИЈА ПИЈАНМАНОВ, НАШИНКА ВО ПАРИЗ: Се будам со вкусна паштета од патка, мојот живот наликува на изложба во музеј, сопругот ми го подари Париз!

Ј.К.Д
Се вчитува....