-5.2 C
Скопје
23:41 - 25 јануари, 2022

ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ И СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ: Кој, што, прави во виртуелниот свет?

инстаграм

Овен

Објавувате сè, постојано и на различни платформи. Обожавате да ги споделувате вашите авантури, мислења и да се поврзувате со луѓето. Телефонот мора да е постојано со вас бидејќи споделувате постојано и не можете да забавите.

Бик

Не ви е тешко да имате монолог кој ќе заврши во жестока дискусија. Редовно некој ве брише од пријатели поради вашите жестоки мислења. Најдобро ви се допаѓаат страниците како Редит, така што навистина можете да бидете искрени.

Близнаци

Постојано објавувате и сте член на неколку групи на Фејсбук. Добро е што имате апликација која ве снабдува со политички и социјални коментари што ви се потребни затоа што сте многу зафатена и популарна личност.

ХОРОСКОП – ПРАВО ВО СРЖТА: Реченица која ќе ја одбележи 2022 година за вашиот хороскопски знак

Рак

Ги сакате социјалните мрежи затоа што ви овозможуваат да ги надгледувате бившите и да останете поврзани со луѓето од сите делови на вашиот живот. Многу сакате да сте дома а со совијалните мрежи како да сте дел од светот.

Лав

Вие и социјалните мрежи сте спојка создадена во рајот. Обожавате да објавувате селфиња, слики со вашата екипа како правите забавни работи или фотографии со љубовна содржина и партнерот. Добро е што вашиот изглед е секогаш на место и знаете во која поза изгледате најдобро.

Девица

Можеби не објавувате многу, но демнете. Уживате да гледате што прават и што зборуваат другите луѓе, но не секогаш сакате да споделувате. Бидејќи сакате да учите, не е невообичаено за вас да гледате еден тон упатства на YouTube, дури и за теми што немате намера да ги следите.

КОЕ КУЧЕ ВИ ОДГОВАРА СПОРЕД ВАШИОТ ХОРОСКОПСКИ ЗНАК: Еве кое куче каков „газда“ си сака, и обратно

Ваги

Ги сакате социјалните медиуми поради нивните промотивни аспекти, без разлика дали тоа е самопромоција или промовирање на проект или изведба. Користите многу алатки, од лајкување на сè што може, роденденски честитки на Facebook, до користење на YouTube за да ги покажете вашите видео проекти.

Скорпија

Уживате во сајтови каде што можете да читате туѓи тајни. Вие си ја сакате приватноста и не сакате да го споделувате секој детал од вашиот живот. Можеби под псевдоним следите туѓи профили. Вие ги користите социјалните мрежи како извор за собирање информации, особено ако има некој што ви го привлекол вниманието.

Стрелец

Вие постојано споделувате слики од патувања, нови пријатели, егзотична храна и вашите чувствува. Вие не криете ништо и ако другите сметаат дека вашата објава за ужасните дигестивни проблеми е одвратна, вие сте само искрени.

МИРИСА НА НЕВЕРСТВО: Овие хороскопски знаци ќе почнат тајна афера

Јарец

Незадоволно имате Фејсбук, Твитер и Инстаграм, но не сте зависни од нив воопшто. Ви се допаѓа LinkedIn поради неговиот деловен аспект и уживате во сајтови како што е Goodreads затоа што сакате да се чувствувате супериорно кога објавувате книга што сте ја прочитале таа недела.

Водолија

Ви се допаѓа што можете да ги користите социјалните медиуми за да ги унапредите вашите хуманитарни цели. Ви се допаѓаат и страниците каде можете да го изразите вашето мислење за одредена услугата во салон за масажа на стапала или што не е во ред со сендвичарата.

Риби

Објавувате многу од вашата уметност преку Фејсбук и Инстаграм, но инспирацијата наоѓате на Tumblr и Pinterest. Некој лажен профил сигурно ве излажал, па сте скептични во употребата на социјални мрежи.

ЉУБОВНИТЕ ВРСКИ И ХОРОСКОПСКИТЕ ЗНАЦИ: Се сакаат и мразат, но не можат еден без друг!

Слични објави

(ФОТО) ТОНИ ЦЕТИНСКИ: Среќен роденден Тоше! Ти и Аки повторно запејте ја „Есен во мене“

Милена Ри

ЕЛТОН ЏОН ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУСОТ: Долгоочекуваните концерти се откажани!

М.Р.

СОВЕТИ И ПРИДОБИВКИ НА СЕКС ЗА ВРЕМЕ НА МЕНСТРУАЦИЈА: Табу или задоволство?

Еспресо

(ФОТО) ИЛИНА АРСОВА СЕ ПРОСТИ ОД МАЕСТРО ЏАМБАЗОВ: Ние вака ќе си се памтиме, насмеани и ведри…

М.Р.

(ФОТО) ЛИЛА ОТКРИ СО КОЈ ГО ДЕЛИ КРЕВЕТОТ: Вистински убавец со зелени очи!

М.Р.

РАЗГОВОР СО МАРИЈА ПИЈАНМАНОВ, НАШИНКА ВО ПАРИЗ: Се будам со вкусна паштета од патка, мојот живот наликува на изложба во музеј, сопругот ми го подари Париз!

Ј.К.Д
Се вчитува....