8.8 C
Скопје
08:11 - 27 февруари, 2024

(Фото) Харис Џиновиќ во друштво на преубава русокоса манекенка: Фотографијата стана вирална

Пејачот Харис Џиновиќ и модната дизајнерка Мелина решија да стават точка на нивниот 22-годишен брак.

Двојката има две деца, ќерката Џина и синот Кан, а нивната љубов започнала во 2002 година, кога Мелина имала 21 година, а тој 51 година.

Во времето кога ја запознал Мелина, Харис имал голем успех на музичката сцена, а за тоа поткрепува и написот и фотографијата што неодамна ги сподели неговата колешка Зерина Цокоја.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Zerina Cokoja (@zerinacokojaofficial)

Зерена беше манекенка и пејачка, а со својата убавина и глас го магепса целиот регион. Сега фотографијата стана вирална и собра бројни „лајкови“ и позитивни коментари.

Фотографијата е стара 33 години, во тоа време неговата – денес отуѓена сопруга – Мелина, имала само 10 години.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Zerina Cokoja (@zerinacokojaofficial)

Инаку, пејачот минатата година изјави дека децата тргнале по својот пат, но и дека заборавил што е романтика.

 

Слични објави

Ана Севиќ проговори за работата: „Себеси постојано се критикувам“

еспресо

Астропрогноза за вторник, 27 февруари: Важни вести за Раковите, пари за Вагите

еспресо

Популарен рапер убиен во Амстердам: Го изрешетале на улица

еспресо

„Пукна тиквата“: Ана Николиќ е повторно сама, го остави дечкото

Еспресо

(Фото) Теодора Џехверовиќ продолжува да шокира: Се одлучи за нова тетоважа, а местото кое го одбрала е многу провокативно

Еспресо

(Фото) Семејна идила: Ќерката на Гоце Тодоровски го прослави роденденот со најблиските

Еспресо
Се вчитува....