36.8 C
Скопје
17:21 - 18 јуни, 2024

(Фото) Ги пречека изненадување: Еве каде отидоа Анастасија и Немања по свадбата

Младата двојка, пејачката Анастасија Ражнатовиќ и фудбалерот Немања Гудељ, се венчаа тајно и во кругот на нивните семејства и најблиски пријатели.

Свадбената церемонија се одржа во Белград во вила на Дедиње. Младиот пар по венчавката престојувал во познат белградски хотел.

принтскрин

Младенците ги чекаше изненадување, колаченце во форма на срце со порака и шампањ:

Таса на својот Инстаграм профил јавно се заблагодари за изненадувањето:

– Ви благодарам многу – напиша ќерката на Цеца во описот на фотографијата и додаде емотикон срце.

 

Слични објави

Александра Шијакоска е прекрасна трудница: „Господ знаеше колку си им потребно на нашите срца…“

Еспресо

(Фото) Елена Стојановска стана балерина: Водителката играше во претстава во НОБ

Еспресо

(Видео) Јелена Ѓоковиќ направи роденденска журка до зори, а потоа падна во прегратките на Новак

Еспресо

„Опасен фраер е“! Марија Шерифовиќ откри кој е татко на нејзиниот син Марио, ја сподели оваа информација за него

Еспресо

Почина Стојан Андов (89) – првиот претседател на Собранието на независна Македонија

еспресо

Џенифер Лопез на одмор во Италија со Бен Афлек: Пејачката сака да го спаси бракот

еспресо
Се вчитува....