17.8 C
Скопје
21:50 - 15 април, 2024

(Фото) Ева Лонгорија пак блесна на црвениот тепих во секси фустан: Длабоко деколте и шлиц до бутот

Актерката Ева Лонгорија, позната по улогата на Габриел Солис во ТВ серијата Очајни домаќинки, присуствуваше на проекцијата на цртаниот филм Elementary, што се одржа на последниот ден од Канскиот филмски фестивал. Фотографии од настанот се појавија во британски The Sun.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Anita Shemon (@justbecauseitsbeauty)

48-годишната Ева Лонгорија на црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал се појави во спектакуларен црвен фустан со длабоко деколте и висок шлиц до бутот.

Фустанот е креација на либанскиот моден дизајнер Тони Вард.

Актерката го надополни модниот изглед со сандали на високи потпетици кои совршено одговараат на фустанот и масивниот накит.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by The Fashion Stage (@thefashion_stage)

Во однос на шминката, нијансите се светли, а акцентот е „зачадените“ очи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Fashion ✨ (@fashioncelebsz)

Ѕвездата на „Очајни домаќинки“ има четиригодишен син Сантијаго со мексиканскиот бизнисмен Хозе Антонио Бастон, сопственик на „Телевиса“, најголемата медиумска компанија во Латинска Америка. Двојката е во брак од 2016 година.

Слични објави

Полни срца: Три хороскопски знаци ќе имаат среќа во љубовта до крајот на април

jasmina.kantardzieva

(Фото) „Јас се женам, сите се твои!“: Сергеј Трифуновиќ објави фотографијa со татко си и 23 години помладата свршеница

Еспресо

(Видео) „Она кога Саша Поповиќ ќе те вози!“: Постапката на креативниот директор на „Гранд“ предизвика лавина коментари

Еспресо

Се огласи сопругата на Џенан Лончаревиќ по веста за разводот: „Сака да ме исфрли од домот, купи стан за љубовницата“

Еспресо

(Фото) „Прекрасен викенд“: Роберт Билбилов и Лејла Рамковска уживаа во Грција

Еспресо

(Фото) Вељко Ражнатовиќ се расоблече, стомачните мускули во преден план: „Тигарска крв“

еспресо
Се вчитува....