5.8 C
Скопје
22:11 - 6 декември, 2023

Џоди Тарнер-Смит поднесе барање за развод од Џошуа Џексон: Голема љубов, а причината за разделба непозната

Џошуа Џексон (45) и Џоди Тарнер-Смит (37) се разведуваат. Актерката ја иницираше разделбата. Таа поднесе барање за развод во Врховниот суд во Лос Анџелес. Џоди побарала заедничко старателство над нивната тригодишна ќерка.

Што точно го предизвикало разводот не е познато. Неодамна, парот активно излегуваше  заедно: на 9 септември, тие го прославија 37-от роденден на актерката во Њујорк и присуствуваа на ревиите на модната недела во Њујорк.

Тарнер-Смит беше видена сама на церемонијата на наградите Алби, организирана минатата недела од Џорџ Клуни и неговата сопруга Амал.

Џоди своевремено рече дека таа е обожавателка на Џексон уште од неговите денови на Досон Крик. Тие се запознале на забавата во 2018 година и се венчаа во декември 2019 година. Ова беше прв брак и за двајцата.

“Мислам дека е навистина прекрасно да се биде со некој кој толку те поддржува и те сака. Ние сме толку слични на толку многу начини. Ние сме како огледала еден за друг”, рече актерката. Во април 2019 година, Џексон и Тарнер-Смит станаа родители.

Слични објави

Анџелина Џоли ја напушта глумата и заминува од „валканиот Холивуд“: Признава дека уште се опоравува од пеколниот развод

Еспресо

(Фото) Наташа Беквалац со новогодишна елка од подот до таванот: Целата блеска во злато

Еспресо

„Ме демне пред куќа“: Софија Вергара побара забрана за приближување на маж кој ја следи

Еспресо

Мишо Ковач излезе од болница, еве како се чувствува легендарниот пејач

Еспресо

Почина српската актерка Јелена Чворовиќ Пауновиќ, позната по улогите во „Среќни луѓе“ и „Семејно богатство“

Еспресо

Среќата ве следи: Три хороскопски знаци ќе се исполнат со радост до крајот на декември

Еспресо
Се вчитува....